Американските петролни компании са реализирали печалби 200 млрд. долара от

...
Американските петролни компании са реализирали печалби 200 млрд. долара от
Коментари Харесай

Американските петролни компании с 200 млрд. долара печалба заради войната в Украйна

Американските петролни компании са осъществили облаги 200 милиарда $ от началото на съветската инвазия в Украйна. Проучване на прогнозите и финансовите резултати, направено за Financial Times от S&P Global Commodity Insights, демонстрира, че общата чиста облага на обществено листнатите петролни и газови компании, работещи в Съединени американски щати, възлиза на 200.24 милиарда $ за второто и третото тримесечие на годината. Компаниите, измежду които най-големите, междинните и по-малките самостоятелни шистови оператори, регистрират най-печелившите шест месеца в бранша и са напът да реализират невиждана година, написа Financial Times.

Реклама
" Оперативните парични потоци евентуално ще бъдат рекордни или най-малко доста близки до тях до края на годината ", споделя Хасан Елтори, изпълнителен шеф на отдела за изследване на финансовите пазари в S&P.

Наскоро американският президент Джо Байдън дефинира рекордните доходи като " непредвидени облаги от войната " и упрекна петролните компании, че " се възползват " от съветската инвазия. Той също по този начин съобщи, че в случай че те не влагат осъществените средства в добива на повече нефт, с цел да се понижат цените на горивата, той ще изиска от Конгреса да ги таксува с по-високи налози. Подобни налози върху свръхпечалбите към този момент се вкарват в редица страни в Европейски Съюз. През юли Англия наложи спомагателен 25% " налог върху енергийните облаги ", а новият министър председател Риши Сунак обмисля да го усили до 30% и да удължи периода до 2028 година

В отговор на опцията за въвеждане на ексклузивен налог Дарън Уудс, изпълнителен шеф на ExxonMobil, която има най-печелившото тримесечие в историята си, съобщи, че огромният дял на компанията би трябвало да се преглежда като метод за " връщане на част от облагата ни непосредствено на американския народ ".
Високи доходи и ниски разноски
Рекордните облаги водят до повишаване на свободния паричен поток - основен индикатор за промишлеността. През второто и третото тримесечие на годината междинната цена на суровия нефт вид брент доближи 105 $ за барел по отношение на междинната 70 $ за барел през последните пет години, написа Financial Times. Цената му доближи връх от близо 140 $ за барел при започване на март. В същото време вложителите, възстановяващи се от десетилетие на непрекъснати загуби, изискват от компании да усилят финансовата дисциплинираност, приоритизирайки възвръщаемостта за акционерите пред скъпите сондажи в търсене на все по-голям растеж на производството.
Реклама
Според калкулации на капиталовата банка Raymond James финансовите разноски на 50-те най-големи производители в света ще бъдат към 300 милиарда $ през тази година, което е почти на половина по-малко от 2013 година, когато цените за финален път бяха на сходно равнище. " През последните пет години промишлеността се преориентира от " сондирай, бейби, сондирай " към фокусиране върху това, което акционерите в действителност желаят, а точно възвръщаемост на капитала ", споделя Павел Молчанов, анализатор в Raymond James. " Дивидентите и противоположното изкупуване на акции в никакъв случай не са били толкоз великодушни, колкото в този момент. "

" Дадохме преимущество на основаването на стойност на акциите пред преследването на размери и възнаградихме акционерите с водеща на пазара парична възвръщаемост ", изяснява Рик Мънкриф, изпълнителен шеф на Devon Energy, огромен производител на шистови сондажи.
Свързани публикации Финансовите пазари: Кога вложителите ще видят светлина в края на цикъла 14 ноември 2022, 08:30 COP27: Да поговорим за (много) пари 9 ноември 2022, 17:21 Войната в Украйна | Германска връзка в доставките на горива за съветската войска 7 ноември 2022, 12:57 Съединени американски щати и ОАЕ влагат дружно 100 милиарда $ в чиста сила 6 ноември 2022, 11:30 Big Oil фирмите се трансформират в съществени играчи в добива на биткойн 3 ноември 2022, 12:56 Вижте още публикации Коментари и разбори Зелената договорка на Европейски Съюз - всичко, което би трябвало да знаете Какви са европейските зелени политики и регулации, кой е обиден, какви схеми за финансиране има и какви са периодите за реализиране на задачите Към публикацията Етикети Персонализация
Ако обявата Ви е харесала, можете да последвате тематиката или създателя. Статиите можете да откриете в секцията Моите публикации
Тема Енергетика
Източник: capital.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР