Американската компания за електрически автомобили Tesla получи условен лиценз да

...
Американската компания за електрически автомобили Tesla получи условен лиценз да
Коментари Харесай

Германският завод на Tesla получи получи условен лиценз за започване на производство

Американската компания за електрически коли Tesla получи конвенционален лиценз да стартира произвеждане в своята гигафабрика покрай Берлин, заяви министерство на околната среда на провинция Бранденбург, представено от Ройтерс.

По този метод се поставя завършек на траялото осем месеца отсрочване на работата на завода за 5 милиарда евро.

Гигафабриката, която е от основно значение за упоритостите на основния изпълнителен шеф на Tesla Илон Мъск да победи водача на европейския пазар Volkswagen, в началото трябваше да започва прозиводство предишното лято.

Най-големият немски автомобилостроител е водач на пазара за електрически коли в Европа с 25% дял спрямо 13% за Tesla.

Премиерът на немската провинция Бранденбург Дитмар Войдке съобщи по време на брифинг, че решението е „ огромна стъпка в бъдещето “, като добави, че заводът на Tesla ще бъде главен промишлен и софтуерен мотор за Германия и района.

До момента са назначени към 2600 от общи 12 хиляди чиновници, които се чака да работят в завода, оповестиха локалните синдикати предишния месец. Tesla води договаряния с голям брой снабдители на части в района, с цел да набави допустимо най-вече съставни елементи на локално равнище, намалявайки времето за очакване и разноските.

Условният лиценз не значи, че компанията може незабавно да стартира произвеждане на коли. За задачата Tesla би трябвало да извърши редица условия във връзка с потреблението на вода и контрола върху замърсяването на въздуха.

Едва откакто компанията получи оперативно позволение, тя ще може да стартира да строи електрически коли в завода наоколо до немската столица. Очаква се немската гигафабрика да създава над 500 000 електрическия автомобил годишно.

Tesla възнамерява да потвърди, че дава отговор на поставените условия в границите на идващите две седмици.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР