Американската агенция по храните и лекарствата издаде спешно разрешение за

...
Американската агенция по храните и лекарствата издаде спешно разрешение за
Коментари Харесай

В САЩ одобриха нов бърз тест за COVID-19

Американската организация по храните и медикаментите издаде незабавно позволение за внедряване на теста за ковид, създаден от швейцарския производител на диагностика Roche,. Той може да сложи диагноза за 45 минути.

Новият тест има за цел да увеличи потенциала на проучванията, с цел да помогне за преодоляване на възходящата зараза.
Всичко по тематиката:Епидемията ковид (COVID-19) 1835
Тестовете дават резултати за три часa и половина, като по този начин могат да бъдат изследвани до 4 128 резултата за 24 часа.

171 са към този момент случаите на ковид у нас

Тестовете към този момент се оказаха сполучливи в други страни, в това число Южна Корея.
Тестът ще бъде доствен идната седмица - първо в лечебните заведения.

Тестването е от решаващо значение за попречване на разпространяването на Covid-19, защото разрешава на здравните служащи да разпознават инфектираните и да ги карантинират, даже в случай че те нямат особени признаци. Това евентуално може да понижи общия брой на инфекциите и да даде още време на производителите на медикаменти да изградят по-добри лекувания и в последна сметка ваксина.
Всичко по тематиката: Епидемията ковид (COVID-19) 1835  Китай инжектира първата ваксина против COVID-19 на доброволци Китай инжектира първата ваксина против COVID-19 на доброволци  Младоженци си споделиха заветното Младоженци си споделиха заветното " Да " с защитни маски  Заради неприятна дисциплинираност Сърбия стегна полицейския час Заради неприятна дисциплинираност Сърбия стегна полицейския час
Повече за Коронавирус
 corona най-ново: Вижте последните вести лесни стъпки: Как да се предпазим? просто управление: Какви са признаците? eпидемия: Коронавирус в България
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР