Американката Винъс Уилямс постигна първата си победа на Заключителния турнир

...

Винъс Уилямс пребори Остапенко след 3-часова битка в Сингапур

Американката Винъс Уилямс реализира първата си победа на Заключителния шампионат на Женската тенис асоциация в Сингапур. В извънредно оспорван мач от Бялата група, международната номер 5 победи латвийката Елена Остапенко със 7-5, 6-7(3), 7-5. Двете тенисистки изиграха впечатляващ дуел, траял цели 3 часа и 13 минути, трансформирайки срещата във втората най-дълга в историята на Финалите на WTA. Рекордът за най-дълъг мач в конкуренцията бе подложен през 2014 година от Каролин Возняцки и Мария Шарапова, които престояха на корта 194 минути.

В четвъртък са идващите мачове от Бялата група, като Винъс ще спори с Гарбине Мугуруса, а Остапенко, която към този момент има две загуби, ще играе против Каролина Плишкова. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg