Американката Микаела Шифин спечели своята победа №78 в кариерата си

...

Микаел Шифрин триумфира в гигантския слалом в Земеринг

Американката Микаела Шифин завоюва своята победа №78 в кариерата си за Световната купа, откакто победи в гигантския слалом в Земеринг, Австрия.

С триумфа Шифрин се приближи на единствено четири триумфа от своята сънародничка Линдзи Вон, която държи върха за най-вече победи за Световната купа - 82.

27-годишната американка беше най-бърза в първия манш в Земеринг с време 1:05.49 минути, с което си обезпечи преднина от 0.72 секунди пред Петра Влъхова.

При вторите спускания точно словачката беше най-бърза, само че петото място на Шифрин бе изцяло задоволително, с цел да ѝ обезпечи първото място в крайното класиране.

Втора, на 0.13 секунди остана Петра Влъхова, а последното място на почетната на стълбичка зае италианката Марта Бесино.

В надпреварата присъединяване взе и италианката с български паспорт Луиза Бертани, която обаче отпадна в първия манш, откакто пропусна врата.

С триумфа си Микаела Шифрин усили и преднината си на върха в борбата за огромния Кристален глобус, като тя към този момент има 675 точки, следвана от италианката София Годжа с 470 и Петра Влъхова с 420.