Американката Джесика Пегула, която е поставено в схемата под номер

...

Джесика Пегула е на 1/4-финал на US Open след бърз успех над Квитова

Американката Джесика Пегула, която е сложено в схемата под номер 8 в схемата на Откритото състезание на Съединени американски щати, се наложи над чехкинята Петра Квитова с 6:3, 6:2 за час и 9 минути игра. Така тя попадна след осемте най-хубави тенисистки, като в последваща фаза ще играе против победителката от дуела сред лидерката в международната класация Ига Швьонтек и германката Юле Нимайер.

Пегула доста елементарно пречупи съперничката си. Тя направи три пробива в първия сет и го затвори с 6:3. Във втория сет тя изоставаше в резултата с 0:2, само че по-късно завоюва 6 следващи гейма, с което завоюва и мача.

Петра Квитова бе доста по-нервна на корта, което се отрази в 5 двойни неточности при сервис и цели 24 непредизвикани неточности. Мачът се игра при затворен покрив поради дъжда над Ню Йорк.