Американката Джесика Пегула, която е поставена под номер 1 в

...
Американката Джесика Пегула, която е поставена под номер 1 в
Коментари Харесай

Пегула се класира с лекота за четвъртфиналите на WTA 500 в Аделаида

Американката Джесика Пегула, която е сложена под номер 1 в схемата, се класира за четвъртфиналите на тенис шампионата в Аделаида WTA 500 с награден фонд повече от 1 милион $. Тя се наложи над гъркинята Мария Сакари с 6:4, 6:1, като направи общо шест пробива в мача. В идната фаза Пегула ще срещне сънародничката си Ашлин Крюгер, която победи испанката Паула Бадоса с 7:6 (4), 6:7 (4), 6:2 в мач, траял два часа и половина.

Напред продължава и още една американка - намиращата се на осма позиция в ранглистата Ема Наваро, която надигра състезаващата се под безпристрастен байрак рускиня Екатерина Александрова със 7:6 (4), 6:4. Следващата съперничка на Наваро още веднъж е от Русия - Людмила Самсонова, която отстрани Белинда Бенчич от Швейцария след 7:6 (3), 4:6, 6:4.

Юлия Путинцева от Казахстан също попадна измежду най-хубавите осем на шампионата след триумф над Онс Жабер с 6:2, 6:4. Тя ще играе в идната фаза против Диана Шнайдер от Русия, която губеше от чехкинята Маркета Вондроушова с 4:6, 1:1, само че съперничката ѝ се отхвърли поради травма.

В различен оспорван мач Медисън Кийс от Съединени американски щати се наложи над защитаващата купата си от предходната година Елена Остапенко от Латвия с 3:6, 6:4, 6:3. Американката ще играе на четвъртфиналите с Даря Касаткина от Русия, която в последния мач за деня надигра Емерсон Джоунс от Австралия със 7:5, 6:3.



Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,

Гледайте НА ЖИВО спорт гратис на:
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР