Томи Пол обърна Де Минор и ще спори с перуански квалификант за титлата в Хамбург
Американецът Томи Пол и перуанецът Игнасио Бусе ще спорят за купата на тенис шампионата на клей в Хамбург от сериите АТР 500.
Пол реализира впечатляващ поврат против австралиеца Алекс де Минор и го в профил след 2:6, 6:3, 6:3. Пол изоставаше със сет и 0:3 във втория против поставения под номер 3 в схемата Де Минор, само че съумя да завоюва девет следващи гейма, което прекатурна хода на срещата.
За Пол това е четвърта победа на клей против състезател от топ 10 на международната класация, а във финала той ще има за противник квалификанта Бусе, който стана четвъртият перуанец в оупън ерата, който доближава до край на шампионата от сериите АТР. За последно това стори Лиус Орна през 2007 година.
В полуфиналите Бусе завоюва с 6:1, 6:4 против американеца Александър Ковачевич и от понеделник ще се изкачи най-малко до номер 36 в света.
Пол реализира впечатляващ поврат против австралиеца Алекс де Минор и го в профил след 2:6, 6:3, 6:3. Пол изоставаше със сет и 0:3 във втория против поставения под номер 3 в схемата Де Минор, само че съумя да завоюва девет следващи гейма, което прекатурна хода на срещата.
За Пол това е четвърта победа на клей против състезател от топ 10 на международната класация, а във финала той ще има за противник квалификанта Бусе, който стана четвъртият перуанец в оупън ерата, който доближава до край на шампионата от сериите АТР. За последно това стори Лиус Орна през 2007 година.
В полуфиналите Бусе завоюва с 6:1, 6:4 против американеца Александър Ковачевич и от понеделник ще се изкачи най-малко до номер 36 в света.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




