Аматьорският национален отбор по футбол на България завърши на второ

...

Българският национален отбор за аматьори завърши на второ място

Аматьорският народен тим по футбол на България приключи на второ място в квалификационна група 4 от шампионата на УЕФА Купа на районите. След двете победи над Беларус (3:1) и Уелс (5:2), през вчерашния ден българите се изправиха против тима на Турция, с който преди последния мач от квалификациите деляха първото място.

Българските национали поведоха още в петата минута от срещата с гол на Цветелин Цаковски, само че в тридесетата минута турците стигнаха до изравнително попадение. През второто полувреме на мача България позволи още 2 гола, макар отличните изяви на вратаря Пангев. С успеха над България, турският тим си обезпечи първото място в групата и присъединяване във финалната фаза на шампионата.