Аманда Анисимова стана най-младата американска тениситка, която достига полуфинал в

...

Американска тийнейджърка продължи похода си на "Ролан Гарос" и детронира шампионката

Аманда Анисимова стана най-младата американска тениситка, която доближава полуфинал в шампионатите от Големия шлем от Винъс Уилямс на US Open през 1997 година 17-годишната състезателка стигна измежду четирите най-хубави на " Ролан Гарос ", като победи с 6:2, 6:4 миналогодишната шампионка Симона Халеп за 67 минути.

В спор за място във финала Анисимова ще се изправи против австралийката Ашли Барти, която се наложи с 6:3, 7:5 против друга американка - Мадисън Кийс.

" Опитвах се да бъда умерено, само че вътрешно не беше по този начин. Трудно ми беше да управлявам страстите си и се веселя, че съумях да приключа мача ", съобщи победителката пред " Евроспорт ".

" Това е най-хубавият корт, на който съм играла, а публиката правеше чувството неописуемо ", добави тя.

Анисимова прави впечатляващо показване в шампионата, като досега няма изгубен сет.
Източник: dnevnik.bg