Ама разбира се, министър Стоянов, че полковник Орлов ще бъде

...
Ама разбира се, министър Стоянов, че полковник Орлов ще бъде
Коментари Харесай

Вдовицата на загиналия летец Терзиев: Десет дни след инцидента знаех кой ще поеме вината

Ама несъмнено, министър Стоянов, че полковник Орлов ще бъде оневинен, откакто е единствения притеглен обвинен, а въобще не е в компетенциите и отговорностите му да бъде в контролния пункт при тази задача. Има експлицитна заповед на ръководителя на Военновъздушни сили, одобрена от Министерството на защитата, в която е несъмнено лицето за началник на стрелбите и това не е полковник Орлов. Какво прави той там, кой го изпрати и с какви отговорности? Има и друго, по-отговорно лице в КП, което обаче въобще не е привлечено в хода на производството. Това написа във фейсбук вдовицата на починалия по време на обучение авиатор Валентин Терзиев.

Тя е безапелационна, че от десетия ден след случая е била наясно, че виновността ще бъде поета точно от Методи Орлов.

" Има още доста обстоятелства за изясняване, с изключение на прекомерно закъснялата експертиза на черната кутия. Имал ли е право на допуск до този полет полковник Терзиев и изобщо обект ли е на следствие, тъй като това дефинира друга причина за случая, като съществена и дава друго измерение на закононарушението ", написа още Диминрина Попова.

Според нея, министър Стоянов очевидно не си е научил устава на въоръжените сили, а за Наказателен кодекс не е и чувал, откакто с такава лекост и с едно изявление обезсмисли правосъдната ни система и още веднъж трансферира виновността върху водача, пренебрегвайки йерархичната зависимост във Водоснабдителна система при взимане на решения, осъществяването им и последващите отговорности от това.

Ще притегли ли Прокуратурата верните и всички виновни лица, с точните обстоятелства и условия, или ще изпрати случая в битието, пита най-после Попова.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР