Алмерия спря серията си четири мача без успех в Ла

...

Алмерия се справи без проблеми с Еспаньол

Алмерия спря серията си четири мача без триумф в Ла Лига, откакто победи Еспаньол с 3:1 в семейството си от 19-ия кръг на шампионата. Луис Суарес откри в 21-ата, а в 61-ата минута Лео Баптищао удвои. Франсиско Портийо оформи класиката в 77-ата минута, преди Хоселу да означи почетното попадение за гостите в добавеното време на срещата.

Домакините откриха резултата в 21-ата минута, когато Луис Суарес получи пас в наказателното поле, финтира бранител и стреля във вратата за 1:0.

В 61-вата минута Лео Баптищао доближи до една отскочила топка и съумя да я насочи в долния ляв ъгъл за 2:0.

Алмерия направи класиката в 77-ата минута. Тогава Гонсало Мелеро изведе Франсиско Портийо на добра позиция, който осъществя – 3:0.

Еспаньол въпреки всичко съумя да означи почетно попадение в третата минута от добавеното време, когато се разписа Хоселу.

По този метод Алмерия събра актив от 22 точки и се изкачи до 11-ото място в класирането. Еспаньол пък към този момент е на 14-ата позиция с 20 точки, на три от рисковата зона. В идващия кръг Алмерия гостува на Райо Валекано, до момента в който Еспаньол приема Осасуна.

The final whistle has blown and we've secured the victory with a 3-1 score!