Алмерия спечели с 3:2 домакинството си на Жирона и излезе

...

Алмерия спечели битката на дъното

Алмерия завоюва с 3:2 семейството си на Жирона и излезе от зоната на изпадащите, където прати точно днешния си противник. Андалусийци взеха решение мача през първото полувреме, след което водеха с три гола.

Лео Баптистао откри резултата в 13-ата минута, а четири по-късно Ел Билал Туре удвои задатъка на домакините след груба неточност в отбраната на противника. Адри Ембарба направи резултата 3:0 в 38-ата минута след удар от фал от много сериозна отдалеченост, като вратарят на гостите Хуан Карлос можеше да се намеси надалеч по-добре.

След почивката Жирона подвигна равнището и можеше да стигне даже до тъждество. Родриго Рикелме се разписа при започване на втората част, откакто стражът на Алмерия Фернандо Мартинес излезе неразчетено. Кристиан Стуани вкара дузпа в 83-ата минута, само че пропусна от бялата точка 10 минути по-рано.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от испанската LaLiga, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport 4.