Алмерия изненадващо победи с 1:0 Барселона в двубой от 23-ия

...

Алмерия изненада Барселона за историята

Алмерия изненадващо победи с 1:0 Барселона в дуел от 23-ия кръг на Лига. Това е първи триумф за андалусийци над каталунците.

Освен това триумфът на застрашения от изпадане отбор над водача в класирането резервира интригата. При победа Барселона щеше да дръпне с 10 точки пред Реал Мадрид. Сега обаче разликата се резервира на седем точки.

Поражението е втори подред за отбора на Шави. През седмицата. Барселона беше без Кунде, Араухо, Балде и Рафиня, а Усман Дембеле, Ансу Фати и Родри са контузени. И неналичията несъмнено си личаха. Иначе в Ла Лига каталунците бяха в серия от седем следващи победи, последните четири без позволен гол.

Единствения гол в дуела вкара Ел Билал Туре. Нападателят се разписа след рикошет в гредата след пас на Луис Суарес в 24-ата минута. В петата минута на спомагателното време на дуела Адриан Ембарба пропусна да осъществя второ попадение в интерес на домакините.

С трите точки Алмерия събра 25 и се изкачи до 16-о място в класирането. Предпоследният Хетафе е с 22 точки.
Източник: flashnews.bg