Аликанте, с национала Константин Костадинов в състава, спечели българското дерби

...

Константин Костадинов с 21 точки при успеха на Аликанте в испанската баскетболна втора дивизия

Аликанте, с национала Константин Костадинов в състава, завоюва " българското " дерби от шестия кръг в испанската баскетболна втора дивизия Leb Oro. Тимът победи като посетител Мелия, където играе Симеон Лепичев, със 73:69 (17:14, 15:17, 25:17, 16:21).

Костадинов изигра мощен дуел и стана най-резултатен за триумфа. Българският национал приключи с 21 точки и 7 битки за 25 минути като титуляр.

Лепичев също беше в стартовата петица за своя отбор и записа 11 точки, 5 битки, 1 асистенция, 1 отнета топка и 1 чадър за 27:41 минути.

Аликанте е на шеста позиция във краткотрайното класиране с три победи и три загуби. За Мелия провалянето е пето следващо от шест мача от началото на сезона. Тимът заема последното, 18-о място с актив 1-4.

В идващия кръг на 10 ноември (петък) Аликанте ще одобри Гупускоа, а ден по-късно Мелия ще гостува на Овиедо.

По-късно през днешния ден Менорка с Емил Стоилов в състава си ще играе с Гипускоа.