Алексиев каза, че ще бъде изграден специален алгоритъм, който да

...
Алексиев каза, че ще бъде изграден специален алгоритъм, който да
Коментари Харесай

След смъртта на таксиметровия шофьор: Обмислят поставяне на паник бутони и видеорегистратори


Алексиев сподели, че ще бъде построен специфичен логаритъм, който да изпраща подадените сигнали към Министерство на вътрешните работи

„ Успяхме да обсъдим и набележим съответни ограничения за гарантиране на сигурността на таксиметровия отрасъл. Обсъдихме въвеждане на система с паник бутони и видеорегистратори както в таксита, по този начин и транспортни средства за публичен транспорт. Обсъдихме и ограничения за стопиране нерегламентирания превоз ”.

Това съобщи Христо Алексиев, заместител министър-председател по икономическите политики и длъжностен министър на превоза и известията след срещата си с таксиметровия отрасъл.

Алексиев сподели, че ще бъде построен специфичен логаритъм, който да изпраща подадените сигнали към Министерство на вътрешните работи.

„ Гарантиране на сигурността и сигурността на всеки, който извършва служебните си отговорности е главен приоритет на страната. Заради случая от предходната седмица имаме среща с таксиметровия отрасъл, който прави публичен транспорт, с цел да набележим съответни ограничения за гарантиране на тази сигурност ”, добави вицепремиерът.

Петър Тодоров, основен секретар на Министерство на вътрешните работи сподели, че експанзията на пътя е систематичен проблем, подценяван с години. Той уточни, че Министерство на вътрешните работи има воля да се оправи, само че трябвало да се подкрепи силовото министерство в битката с него. Тодоров насочи зов към хората за подаване на сигнали, когато има съществуване на хулигански дейности, а от своя страна Министерство на вътрешните работи ще обезпечи бърза реакция.

От таксиметровия профсъюз са безапелационни, че срещата по тематиката за сигурността и противодействието на нерегламентирания транспорт е била градивна.

 

Източник: tribune.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР