Алексей Швед записа първия си дабъл-дабъл в Евролигата, а Антъни

...

Химки победи Макаби, Баскония надделя над Жалгирис

Алексей Швед записа първия си дабъл-дабъл в Евролигата, а Антъни Гил означи 24 точки за успеха на Химки с 94:91 (21:19, 23:20, 21:27, 29:25) против Макаби. Този триумф изкачи руснаците на пето място в класирането и остави отбора от Израел отвън челната осмица.

Макаби приключи третата четвъртина със серия от седем безответни точки и поведе с 66:65, само че Швед стартира последната част с тройка. И макар че Макаби изравни резултата пет пъти, 6-кратните първенци в Евролигата не поведоха повече. Швед вкара 10 точки в последните 10 минути и приключи мача с 22 пункта и 12 асистенции. Преди срещата беше извършена къса гала, с която първенецът в Евролигата от 2014-а година Девин Смит беше признат в Залата на славата на Макаби.

Баскония размени Макаби в челната осмица с победа с 84:64 (27:19, 16:14, 24:12, 17:19) против Жалгирис Каунас. Испанците записаха третата си поредна победа, откакто Джейсън Грейнджър означи 20 точки и тимът вкара 13 тройки от 29 опита за успеваемост от 44.8 %.