Александър Зверев стигна до много драматична победа в първия си

...

Саша Зверев се измъкна по чудо на старта в Шънджън

Александър Зверев стигна до доста трагична победа в първия си мач на шампионата от категория АТП 250 в Шънджън, който дава старт на "азиатското турне " в края на сезона.

Зверев, който е подложен под №1 на шампионата, победи Стив Дарси след 4:6, 7:6(5), 7:6(5) в мач, траял съвсем 3 часа.

Дарси към този момент бе победил Зверев през тази година и бе на път да го направи за повторно. След извоювания с помощта на пробив в третия гейм първи сет, белгиецът сервираше за мача при 6:5 във втората част. Зверев обаче съумя да върне брейка в последния миг.

В решителния сет Дарси още веднъж имаше задатък от 5:3, само че Зверев съумя да стигне до връщане на пробива при четвъртия си опит, а в решителния тайбрек показва класата си.

На четвъртфиналите обаче ще има единствено един Зверев, откакто по-големият брат Миша, трети в схемата, загуби след 3:6, 7:5, 2:6 от Дуди Села.

Съперник на Села в идващия стадий ще бъде Александър Долгополов, който в напълно украински конфликт победи Серхий Стаховски със 7:6(5), 6:4.