Александър Зверев се класира на финал на турнира по тенис

...

Зверев срещу Андерсън за титлата във Вашингтон

Александър Зверев се класира на край на шампионата по тенис за мъже във Вашингтон, откакто победи с 6:3, 6:4 японеца Кей Нишикори. Германецът, който преследва четвърта купа от началото на годината, приключи полуфинала за 64 минути и ще срещне южноафриканеца Кевин Андерсън в решаващия мач.
Зверев, на 20 години, проби Нишикори във втория гейм и доминираше изцяло на личен сервес, спечелвайки 94 % от първите подавания.

Андерсън записа сходно достижение против представителя на домакините Джак Сок и завоюва с еднакъв резултат, с цел да се класира на край. " Страхотно начало на лятото! Този шампионат е огромен и се веселя, че се класирах на край ", сподели Андерсън, който се завърна на корта след лекуване на травми в коляното, глезена и рамото.
Източник: novini.bg