Александър Вукич зае последното свободно място на четвъртфиналите на Sofia

...

Александър Вукич с обрат над Фернандо Вердаско и място на четвъртфиналите на Sofia Open 2022

Александър Вукич зае последното свободно място на четвъртфиналите на Sofia Open 2022. 26-годишният австралиец направи впечатляващ поврат против опитния испанец Фернандо Вердаско и го победи с 1:6, 6:4, 6:3 след 1:49 часа игра.

Вукич изпитваше съществено усложнения с настройките в играта си в откриващия сет, който загуби с 1:6 и в който позволи цели 3 пъти да загуби подаването си. През втората и третата част обаче австралиецът не даде на Вердаско даже са стигне до точка за пробив, като от своя страна съумя 3 пъти да се оправи с подаването на испанеца – един път във втория и два пъти във финалния трети сет. Мачът приключи с пробив, въпреки Вердаско да водеше в гейма с 40:0.

„ В началото на срещата не започнах добре, само че с течение на дуела поправих играта си. Вълнувам се, че не преставам напред “, сподели Вукич в изявлението на корта.

На четвъртфиналите австралиецът ще срещне шампионa от последните две издания

„ Нямам какво да изгубвам, ще играя против страховит състезател. Надявам се да покажа най-хубавото от себе си “, сподели Вукич. За него това ще бъде втори четвъртфинал в международния тур през сезона.