Александър Вучич официално встъпи в длъжност като президент на Сърбия.

...
Александър Вучич официално встъпи в длъжност като президент на Сърбия.
Коментари Харесай

Вучич встъпи в длъжност като президент на Сърбия

Александър Вучич публично встъпи в служба като президент на Сърбия.

На церемонията в двореца "Сърбия " в столицата Белград участваха общо към 5000 посетители, в това число представители на повече от 60 задгранични делегации, съобщи Българска телеграфна агенция, базирайки се на ТАСС. Вучич, който завоюва безапелационно президентските избори още на първия тур на 2 април, към този момент постави клетва като държавен глава на 31 май. На приема нощес бяха поканени посетители както от Сърбия, по този начин и от прилежащите страни, Съединени американски щати, Русия, Европейски Съюз, НАТО и Китай. Вучич ги посрещаше дружно със брачната половинка си Тамара. Това бе първа обществена поява за нея, откогато му роди наследник на 10 юни.

По публични данни Сърбия не е приемала толкоз доста задгранични посетители от погребението на Тито през 1980 година Преди церемонията новият сръбски президент бе поздравен от своя предходник на поста Томислав Николич Томислав Николич - сръбски политик и президент на страната Роден на 15... към профила. "Желая му да бъде по-добър президент от мен ", сподели Николич за Вучич.

В своята тирада по встъпването си в служба новият сръбски президент акцентира, че страната му се гордее със своите обичайни другарски връзки с Русия. "Намираме се... на пътя към Европа и желаеме да останем на него ", означи в това време Вучич.
Хърватският президент Колинда Грабар Китарович изрази вяра за възобновяване на положителните връзки сред страната й и Сърбия.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР