Александър Везенков с нов силен мач в Евролигата. Българското крило

...

Везенков вдъхнови "Олимпиакос" за обрат срещу "Зенит"

Александър Везенков с нов мощен мач в Евролигата. Българското крило оказа помощ на " Олимпиакос " за поврат против " Зенит " Санкт Петербург и победа със 75:61 (15:28, 15:13, 24:15, 21:5) в мач от постоянния сезон на най-силния европейски клубен шампионат.

Везенков прекара на паркета съвсем 30 минути, като се отличи с 13 точки и 6 битки.

— Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

Гръцкият отбор изоставаше от руснаците до почивката, само че по-късно съумя да обърне резултата в своя изгода, въпреки че в един миг изоставаше със 17 точки.

" Олимпиакос " заема 12-ото място в класирането, до момента в който " Зенит " е осми.

Василис Спанулис изигра един от най-силните си мачове за сегашния сезон, като вкара 16 точки за " Олимпиакос ". Шакийл Маккисик приключи с 13 точки, тъкмо както Везенков.

Кевин Пангос бе най-резултатен за " Зенит " с 20 точки и 7 асистенции, а Алекс Пойтрес и Матеуш Понитка записаха против имената си надлежно по 11 и 10 точки.
Източник: btvnovinite.bg