Александър Везенков отново не игра, а Барселона загуби с 81:84

...

Барса пропиля 26 точки преднина и загуби, Везенков не игра

Александър Везенков още веднъж не игра, а Барселона загуби с 81:84 (12:38, 25:11, 17:25, 15:22) против Брозе Бамберг в мач от седмия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Каталунците останаха във втората осмица на класирането с баланс 2-5, а германците към този момент са на девето място с 4-3.

Мачът стартира с тройка на Алексей Николич в интерес на Брозе, само че Барселона направи поврат до 11-8, а по-късно влезе в серия от 27:4 и затвори първата четвъртина с задатък от 26 точки. Те обаче се стопиха последователно в развиване на мача. Германците започнаха обрата с тройка на Дорел Райт за 27:47, а доникъде на третата четвъртина към този момент изоставаха единствено с 13 точки.

Последователни стрелби от зоната за три точки на Маодо Ло и Брайс Тейлър редуцираха преднината на Барселона на седем точки единствено 2 минути преди сирената в третата част, която в последна сметка приключи при 66:62. Брозе поведе в резултата 4:09 минути преди края на мача, а след изравняването за 77:77 Тейлър наниза третата си тройка в мача. Това беше задоволително за германците и те удържаха трите точки преднина до края на мача, приключил при резултат 84:81.

Райт означи 16 точки и завоюва седем битки за Брозе, а най-резултатен за Барселона беше Раким Сандърс със 17.
Източник: novini.bg