Александър Везенков изигра силен мач в НБА. Българинът изравни личен

...

Везенков изравни рекорд по точки в НБА

Александър Везенков изигра мощен мач в НБА. Българинът изравни персонален връх по точки - 14, само че отборът му Сакраменто позволи шокираща загуба със 117:119 т. от домакина Финикс Сънс. Българинът игра 17,41 мин., като стана четвъртият най-резултатен баскетболист за " кралете ". Той приключи с 6 сполучливи от общо 9 опита за пукотевица. Саша добави 2 битки и 1 асистенция.
Сакраменто водеше в по-голямата част от мача. Авансът на отбора в последната четвърт беше 22 т. " Слънцата " обаче започнаха да го топят и със серия от 23:4 в последните минути изковаха триумфа.
Финикс стана едвам вторият тим в последните 25 сезона, който наваксва закъснение от 20 или повече точки в последните 8 мин. на мач. Предишното сходно достижение е на Сакраменто против Минесота от 2020 година
Топреализатор в този момент отново стана Ди`Арън Фокс с 33 т. Домантас Сабонис направи следващия си " трипъл-дабъл " с 21 т., 12 битки и 11 асистенции, а Кийгън Мъри приключи с 18 т.
Кингс обаче позволи трета поредна загуба, поради която регресира до седмо място на Запад с 23 триумфа и 17 провали.
Източник: duma.bg