Александър Везенков изигра един от най-силните си мачове в НБА.

...

Александър Везенков изравни най-резултатното си постижение с екипа на Сакраменто Кингс при загубата от Финикс Сънс

Александър Везенков изигра един от най-силните си мачове в НБА. Той изравни личния си връх за най-резултатен дуел на българин в Лигата, вкарвайки 14 точки за Сакраменто Кингс при загубата със 117:119 като посетител на Финикс Сънс.

„ Кралете “ завоюваха първите две елементи и на полувремето се отдръпнаха с задатък от 17 точки. В един миг преднината им даже доближи до 22 точки. В последна сметка домакините обърнаха мача, откакто взеха последната четвърт с 13 точки разлика.

Александър Везенков този път получи повече време за игра – 17:41 минути. 28-годишният български национал приключи с 14 точки, 2 битки, 1 асистенция и 1 пресечено подаване. Той направи 3 стрелби за 3 точки и вкара 2 от опитите си.

По този метод Везенков изравни личния си връх за най-вече вкарани точки от българин в мач от НБА, който сложи. Тогава тимът му завоюва със 114:106.

Най-резултатен за Сакраменто стана Диарън Фокс, който наниза 33 точки. Домантас Сабонис направи следващия си трипъл-дабъл – 21 точки, 12 битки и 11 асистенции. Кийгън Мъри добави 18 точки.

Грейсън Алън се отличи с 29 точки за Финикс. Кевин Дюрант вкара 27, а Девин Букър приключи с дабъл-дабъл – 16 точки и 11 битки.

С тази загуба от Финикс Сънс завърши серията на Сакраменто Кингс от пет следващи гостувания. Сега предстоят две семейства. Първото от тях е на 19 януари (петък) против Индиана Пейсърс от 5:00 часа българско време. Четири дни по-късно „ кралете “ одобряват Атланта Хоукс.