Александър Везенков и Сакраменто изиграха първия си домакински мач от

...

Везенков в игра за Сакраменто, кралете загубиха от Голдън Стейт Уориърс

Александър Везенков и Сакраменто изиграха първия си домашен мач от предсезонната подготовка в „ Голдън Уан Сентър “. " Кралете " обаче претърпяха трагична загуба от Голдън Стейт Уориърс със 115:121. Домакините пропиляха двуцифрена преднина в хода на срещата и отстъпиха след продължение.

Везенков получи близо 17 игрови минути, само че приключи единствено с 2 точки, ато три пъти не съумя да се разпише при пукотевица за трите точки. Българинът овладя 6 битки.

В тази среща „ воините “ играха без две от звездите си – Стеф Къри и Крис Пол, които получиха отмора, само че бяха в залата.

Везенков стартира от пейката, като в игра се завърна Кийгън Мъри, пропуснал предния дуел поради лек проблем с палеца. Майк Браун пък направи следващия опит в стартовата петица, като този път пусна измежду титулярите Крис Дуарте за сметка на Кевин Хуертер, а от началната минута започнаха също Ди‘Арън Фокс, Харисън Барнс и Домантас Сабонис.

Сакраменто стартира доста мощно мача и още през първата част се откъсна с 15 точки, а след края й водеше с 38:25 след страхотна добавка със сирената на появилия се три минути и половина по-рано Везенков.

Българинът остана още толкоз време в игра и през втория интервал, само че по-късно бе заменен и не се появи повече на терена до почивката, до която Голдън Стейт съвсем бе заличил изоставането си – 56:59.

„ Воините “ стигнаха до цялостен поврат след паузата, а след няколко замени на водачеството, в които никой не успяваше да поведе с повече от 4, преди решителната четвърт на таблото имаше цялостен паритет – 83:83.

Подобно и на първото полувреме, Везенков влезе в края на третата част и остана в игра и при започване на последната, като шест минути преди сирената отстъпи мястото си на Колби Джоунс. Драмата продължи до последно, като постоянното време приключи при 111:111.

В продължението баскетболистите на Стив Кър рано взеха леко преимущество и не го изпуснаха до последно. Най-резултатен за тях бе Джонатан Куминга с 28 точки и 6 битки, 20 точки добави Андрю Уигинс.

За домакините над всички бе Домантас Сабонис с 19 точки, 11 битки и 5 асистенции, а 17 точки, 5 битки и 6 асистенции добави Ди′Арън Фокс.

Двубоят бе първи сред двата отбора от април насам, когато Голдън Стейт в профил Сакраменто на четвъртфиналите в Западната конференция.

Те ще премерят сили още един път в четвъртък (19 октомври) от 5:00 сутринта българско време, като този път домакини ще са „ воините “. Сакраменто към момента няма триумф в контролите след провалите по-рано от Торонто и Лос Анджелис Лейкърс, до момента в който Голдън Стейт е с три триумфа от три мача.