Александър Везенков и Олимпиакос повалиха още един испански съперник в

...
Александър Везенков и Олимпиакос повалиха още един испански съперник в
Коментари Харесай

Александър Везенков: Както срещу Реал Мадрид, така и с Барселона направихме същото

Александър Везенков и Олимпиакос повалиха още един испански противник в Евролигата. След като по-рано тази седмица матира Реал Мадрид, селекцията на Йоргос Барцокас съкруши и Барселона пред своя аудитория с 95:74.

Българският национал се погрижи да вгорчи живота на един от някогашните си тимове, изключително през второто полувреме. Крилото остана на крачка от това да се трансформира в изпълнител №1, само че това не го спря да остави на сметката си 18 точки, 5 битки и 3 асистенции за 25 минути, в които се задържа на паркета.

„ Както против Реал Мадрид, по този начин и с Барселона направихме същото. Интензитетът в отбрана трябваше да е по-голям и да се сбием, тъй като Байерн и Ефес ни вкараха доста точки. Много е значимо, че спечелихме два мача пред нашата аудитория. Засега се обрисува, че сме домашен тим, имаме четири победи в нашата зала и три загуби като посетител. Трябва да стартираме да побеждаваме и отвън нашата зала, следва ни едно доста огромно дерби с Панатинайкос, само че там не се играе по никакъв начин елементарно и би трябвало да се подготвим. Преди това играем с АЕК, там също няма да е елементарно, мачовете не престават. Евролигата има доста мощни тимове и би трябвало да сме на 100% всяка вечер “, показа състезател номер 1 на България за 2023 година

„ Барселона бе преди всичко в класирането преди тази среща. Това е доста мощен тим, играе доста добре в нахлуване. Това беше ключът, знаехме, че в случай че спрем нападението на гостите, ще имаме повече шансове да спечелим. Имам другари в този клуб, физиотерапевтът и докторът също по този начин. В самия тим към този момент са по-малко, тъй като играчите се смениха от времето, в което аз играех там. Радвам се, когато ги виждам, само че и когато надвивам Барселона “, означи той.

„ Пак споделям, имаме играчи, които са подготвени да допринесат за тима. В предишния мач Тайлър Дорси не игра, само че влезе в този през първото полувреме и беше основен. Трудно е, само че момчетата се пробват и това ще ни донесе триумф. Трябва всеки един да е подготвен когато и да е “, съобщи тежкото крило на Олимпиакос.

„ На огромната отмора Йоргос Барцокас ни сподели да продължим да се борим, да играем до края и че разликата е значима най-после. Играем до последно. Чувствам се добре, работих лятото доста. Липсваше ми малко игрови темп, което е обикновено. Когато тимът побеждава, всички сме добре “, приключи Александър Везенков.



Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,

Гледайте НА ЖИВО спорт гратис на:
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР