Александър Везенков и Олимпиакос допуснаха първа грешна стъпка в плейофите

...

Олимпиакос - Фенербахче 78:82: Силен мач на Везенков не успя да спре турския гранд да изравни серията до 1-1 победи

Efbet2023 Horizontal
Александър Везенков и Олимпиакос позволиха първа неверна стъпка в плейофите на Евролигата и се отдалечиха от Финалната четворка. Българинът и неговите съотборници отстъпиха трагично пред Фенербахче със 78-82 във втората среща от четвъртфиналите, която се изигра в Двореца на мира и дружбата.

Селекцията на Йоргос Барцокас държеше ориста си в свои ръце през по-голямата част от мача, само че в заключителните секунди баскетболистите на Димитрис Итудис взеха правилните решения, с цел да си тръгнат удовлетворени от Пирея, изравнявайки серията на 1-1 победи. Везенков бе покрай дабъл-дабъл, само че даже това не избави Олимпиакос от загубата. Крилото се регистрира с 18 точки, 7 битки, 1 асистенция и 2 откраднати топки за 33 игрови минути. От неговите съотборници Костас Слукас се отличи с 18 точки. Карсън Едуардс даде звук на спечелилите с 16 пункта, а по 15 нанизаха Джонатан Мотли и Найджъл Хейс-Дейвис, който се регистрира още с 6 битки и 5 асистенции. Следващите два мача се местят в Истанбул, като първият от тях ще бъде изигран на 3 май (сряда).