Александър Николов и неговият отбор Кучине Лубе (Чивитанова) започнаха със

...

Алекс Николов и Кучине Лубе започнаха със загуба в плейофите на италианската Суперлига

Александър Николов и неговият тим Кучине Лубе (Чивитанова) започнаха със загуба в плейофите на италианската Суперлига. Воденият от новия селекционер на България Джанлоренцо Бленджини отбор отстъпи на четвъртфиналите на Минт Веро Волей (Монца) с 1:3 (26:28, 25:20, 11:25, 20:25) в зала " Еуросуоле Форум ".

Алекс Николов стартира като титуляр за Лубе, само че бе заменен в средата на втория гейм от Матиа Ботоло. Българският национал стана втори по ефикасност с 12 точки с колкото приключи и Ботоло.

Най-резултатен за домакините стана Марлон Янт Ерера с 16 точки.

За отбора на Монца се отличи Ерик Льопки с 28 точки за триумфа. Артър Шварц завърши с 18 точки.

Лубе изостава с 0-1 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Втората среща сред двата отбора е в неделя (10 март) от 19:00 часа българско време в Монца.