Войник заплаши Путин: Армията ще насочи оръжията си срещу Кремъл
Александър Лунин, боец от Воронежска област, взел участие в нахлуването в Украйна, който има собствен блог в Instagram и други платформи, записа послание към Владимир Путин. За четири часа видеото събра над 3,5 милиона гледания и над 125 000 лайкове в Instagram.
В записа Лунин твърди, че чиновници, в това число тези от Министерството на защитата и службите за сигурност, са се срещнали с него на 24 и 25 юни. По думите те са поискали от него да съобщи обръщение на съветския президент:
" Ако не ми даде визита онлайн, ще опиша цялата истина за това, което се случва в страната ни сега. "
Блогърът обаче не посочи за какво чиновниците са решили да го изберат за тази задача.
Ето какво още сподели Лунин:
В този миг десетки, стотици, хиляди наши бойци седят в подземия, осъдени от своите командири. Те седят там, гният, подложени на мъчения и принуждение от по този начин нареченото Гестапо. За това, че отхвърлят да извършват глупави, самоубийствени заповеди. За това, че отхвърлят да предадат финансовите си запаси.
И в последна сметка те са нулирани, оповестени за изчезнали. Владимир Владимирович, обърнете внимание на това, поканете ме в кабинета си.
Последствията ще бъдат доста съществени. Ако не дойда скоро в Кремъл и не приказвам онлайн, тъкмо до вас, армията ще насочи оръжията си против Кремъл. Аз просто предавам обръщение.
В друго видео Лунин твърди, че " това не е блъф " и че в случай че нещо се случи с него или фамилията му, " това ще бъде сигнал за деяние ". Блогърът е подготвен да разкрие кой сякаш го е посетил и е предал обръщение за Путин единствено на президента онлайн в ефир.
" Предавам обръщение, нищо повече. Не съм водач на въстанието. Те пристигнаха при мен по една елементарна причина: тъй като не мога да бъда платен, тъй като президентът ме е чул ", добави Лунин, обещавайки " месомелачка в страната ".




