Александър Донски загуби финала в турнира по тенис за мъже

...

Александър Донски загуби финала в Тунис

Александър Донски загуби финала в шампионата по тенис за мъже в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди $.

Българинът отстъпи с 0:6, 6:3, 5:7 от №4 в схемата и №470 във международната класация Лоран Локоли (Франция). Срещата продължи 2 часа и 21 минути. Преди този мач Донски записа четири победи.

Българинът стартира неприятно срещата и загуби първата част с 0:6. Донски доста усъвършенства играта си във втория сет и стигна до пробив за 4:2. Локоли съумя да отвърне с рибрейк, само че Донски още веднъж направи пробив за 5:3. Александър изравни сетовете с гейм на 30 на личен сервис.

В третата решителна част Донски пропусна две благоприятни условия за пробив при 3:3. При 4:5 Александър избави мачбол и съумя да изравни на 5:5. За страдание при 5:6 Донски бе продънен и загуби сета с 5:7.