Александър Донски блесна с две победи за един ден и

...

Александър Донски е четвъртфиналист в Тунис след две победи за един ден

Александър Донски блесна с две победи за един ден и се класира за четвъртфиналите на двойки на ITF шампионата от категория M25 в Монастир, Тунис.

На двойки националът ни за Купа „ Дейвис " е подложен под №2. С колегата си Робин Бертран (Фр) двамата победиха Казуки Нишиуаки (Яп)/Каран Сингх (Инд) със 7:6(5), 6:2.

По-рано денем Донски измъкна сложен триумф на сингъл против южноафриканеца Анро Нел – 7:6(2), 3:6, 6:2. Алекс бе продънен още в първия гейм от противника си, участващ с „ уайлд кард ", само че бързо изравни и с два аса в тайбрека затвори финалния гейм със 7:2 точки. Във втория сет Донски изгуби подаването си при 1:2, а докрая му пропусна пет шанса да върне пробива. Но в третия небрежно дръпна с 3:0, което реши разногласието.

Донски записа 24 аса, а противникът му във втория кръг ще бъде избран в сряда от мача Моез Ешарги (Тун) – Йоанис Ксилас (Гър).