Александър Бублик се превърна в първия поставен, който отпада на

...
Александър Бублик се превърна в първия поставен, който отпада на
Коментари Харесай

Първият отпаднал поставен при мъжете: 19-годишният Шанг сътвори ранна изненада на US Open

Александър Бублик се трансформира в първия подложен, който отпада на US Open при мъжете. Световният номер 27 позволи четвъртото си следващо проваляне, отстъпвайки на китайския младеж Джунченг Шанг, който Григор Димитров обърна от 0:2 във втория кръг на Уимбълдън. Срещата сред Бублик и 19-годишния играч ни предложи дебютната 5-сетова борба от началото на конкуренцията в Ню Йорк, а азиатецът сътвори поврат от 1:2 сета, с цел да се поздрави с победа при първата си поява в главната скица на US Open - 6:4 3:6 5:7 6:3 6:4 za 3 часа и 37 минути игрово време.

По този метод Шанг си подсигурява конфликт с един всред Роберто Карбайес Баена и квалификанта Ян Чоински във втори кръг на конкуренцията, като към този момент е печелил мачове на всички " мейджър " надпревари без Ролан Гарос. Освен това китаецът записа трета победа над топ 30 представител за сезона, откакто през последните месеци надигра Франсис Тиафо и Бен Шелтън.

Още в самото начало се видя, че младокът стои по-добре от дъното на корта, само че по-високоранкираният състезател не му даваше никави шансове на ретур, печелейки с лекост своите подавания. Тийнейджърът обаче не се отчая и дочака спад в играта на непредсказуемия си противник, с цел да го пробие на нула при 4:4 и по този начин да завоюва откриващия сет.

Отговорът на някогашния номер 17 не закъсня и той реши да изкара противника си отвън темп с редица излизания към мрежата. Тази тактика проработи, имайки поради, че Бублик завоюва 9 от 10 точки наоколо до филето, а също така непоставеният състезател взе едвам 3 разигравания при първи сервис на своя конкурент. Така казахстанецът сложи младока под сериозен напън и реализира брейк в осмия гейм, който му разреши да изравни общия резултат.

Поставеният играч оцеляваше на ръба в третия сет, където избави цели 6 точки за пробив, само че някак получи правото да сервира при 5:3 в своя изгода, само че тогава двойните неточности превзеха неговата игра и имахме паритет при 5:5. Ударите на левичаря обаче омекнаха прекалено много и по-високоранкираният играч се възползва от това, печелейки с лекост идващите два гейма, с цел да вземе задатък от 2:1 сета в своя изгода.

Изведнъж физическите сили на Бублик напълно го напуснаха и броени минути лишиха на Шанг да се откъсне напред с 5:0 в четвъртата част. Последва медицински таймаут, а наподобява това оказа помощ на шоумена да възвърне своите сили и той понижи пасива си до 3:5, само че нямаше сили за освен това и по този начин спечелилият трябваше да бъде избран в пети сет.

Там младежът пръв нанесе своя удар, единствено че някогашният първенец в Хале отвърна с рибрейк и равенството властваше на корта при 3:3. Тогава обаче видяхме същинско тенис харакири от страна на казахстанеца, който трупаше неточност след неточност в актива си и Шанг доста скоро можеше да се поздрави с една от най-големите победи в своята кариера!

Juncheng Shang claims the first five-setter of the 2024 US Open with a win over Alexander Bublik!
— US Open Tennis (@usopen)
 

 

 

Източник: tennis.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР