Александър Бублик от Казахстан, който беше втори в схемата, спечели

...

Александър Бублик триумфира в турнира по тенис в Монпелие

Александър Бублик от Казахстан, който беше втори в схемата, завоюва за повторно купата на шампионата в Монпелие АТР 250 на твърда настилка с награден фонд 579 320 евро. Той се наложи на финала над Борна Чорич от Хърватия с 5:7, 6:2, 6:3 в мач, траял 2 часа и 20 минути.

Бублик победи в южния френски град и през 2022 година, а предходната година шампионата завоюва италианецът Яник Синер, който преди броени дни подвигна купата на Australian Open.

Шампионът стартира мощно мача, като поведе с 3:0 гейма, а по-късно и 4:1, само че Чорич изравни при 4:4 и направи втори съдбоносен пробив при 5:5, с цел да затвори частта на собствен сервис за 7:5.

Във втория сет казахстанецът Бублик още веднъж поведе с 4:1, само че този път не позволи спад в играта си и даже още един път взе сервиса на хърватина за 6:2.

Третият сет още веднъж мина през 4:1 за Александър Бублик като до края и двамата печелиха геймовете на собствен сервис и състезателят от Казахстан завоюва с 6:3.

Булбик направи цели 19 аса в мача против 5 за Чорич и бе по-ефективен при точките на първи сервис и при ретурите.