Алекс Пало заяви категорично пред Auto Motor und Sport, че

...
Алекс Пало заяви категорично пред Auto Motor und Sport, че
Коментари Харесай

Победителят в Инди 500 няма интерес към преминаване във Формула 1

Алекс Пало съобщи изрично пред Auto Motor und Sport, че няма интерес към прекосяване във Формула 1, казвай, че за него да се бори в средата на колоната ще бъде „ загуба на време “.

Испанецът се трансформира в доминатор в сериите Индикар през последните години, в които завоюва три трофеи в границите на последните четири сезона. В края на предишния месец пък водачът на Ганаси победи за първи път и в най-голямото съревнование за едноместни формули зад Океана – „ Инди 500 “. Този негов триумф обаче не получи огромен отзив в родината му Испания и в Европа като цяло, само че Пало сподели, че това не го тормози доста.
 Алекс Пало завоюва Алекс Пало завоюва " Инди 500 " благодарение на опашкарите
„ Не ме тормози, тъй като няма друго място, на което бих желал да съм. В Индикар аз имам необикновен тим и късмет да направя нещо огромно. Освен това конкуренцията е луда. Ние несъмнено имахме ужасно начало на сезона (5 победи в първите 6 старта, в това число „ Инди 500 “), само че с тези дребни разлики всяка сесия е значима. Аз обичам тази непредсказуемост.

„ Не ме разбирайте неверно: аз одобрявам Формула 1, тя беше моята фантазия, несъмнено. Но в този момент просто не е моментът. Защо да изгубвам три или четири години с тим, който не може да печели? Това не е моята визия за надпреварите. Аз желая да се боря за победа, изключително в Инди, и за трофеи, това ме прави благополучен “, съобщи Пало.

В края на 2022 година Пало взе присъединяване в първата свободна подготовка преди Гран При на Съединени американски щати във Формула 1 с тима на Макларън като част от неговото съглашение да се причисли към отбор през 2024 година. Впоследствие обаче връзките сред двете страни се разпаднаха и даже се стигна до правосъдни каузи, откакто Пало избра да се откаже от договорката си с Макларън, с цел да остане при Чип Ганаси. Година по-рано обстановката беше противоположната и тогава беше реализирано съглашение испанецът да остане в отбора на Ганаси за сезон 2023, макар контракта му с Макларън, след което да премине в състава на британците.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР