Алекс Овечкин вкара своите 801-ви и 802-ри гол, за да

...

Алекс Овечкин изпревари Горди Хоу на второто място в класацията при реализаторите в НХЛ

Алекс Овечкин вкара своите 801-ви и 802-ри гол, с цел да изпревари Горди Хоу на второто място в класацията при реализаторите в НХЛ. С попаденията Овечкин оказа помощ на Вашингтон да победи Уинипег с 4:1 за четвъртата поредна победа на столичани.

Овечкин означи на празна врата минута преди края на третата част и провокира бурна наслада на съотборниците и овациите на публиката. Дългогодишният капитан на Вашингтон вкара в първия интервал, с което изравни достижението на Хоу. Сега той е на 92 попадения от върха на Уейн Грецки (894 гола).

Сони Милано и Ник Дауд също се разписаха за триумфа на Вашингтон, а вратарят Чарли Линдгрен направи 25 спасявания.

Овечкин направи и асистенция за петия гол на Милано за сезона.

Дейвид Ритич от Уинипег стана 166-ият вратар, на който Овечкин е вкарвал. Стражът приключи с 23 спасявания.

Каролина победи Филаделфия с 6:5 и сложи клубен връх по 14 мача със извоювани точки.

Йеспер Фаст се отличи с два гола, а Джордан Стаал добави три асистенции за осмата поредна победа на Каролина.

Лидерът в постоянния сезон Бостън завоюва с 4:3 против Ню Джърси. Давид Пастърнак осъществя два гола, а Патрис Бержерон и Джейк Дебруск означиха другите две попадение за четвъртата поредна победа и общо 22-а за сезона на Бруинс.

Шампионът Колорадо надигра Нешвил с 3:2 след продължение. Вратарят с български корени Александър Георгиев се показа на равнище за " лавината " с 37 спасявания. Самюел Жирар вкара победния гол в 4:17 минута на продължението, а Мико Рантанен се отличи с гол и асистенция. Джей ти Комфър също се разписа за отбора на Колорадо, който печели четвърти следващ мач.

Вратарят на Нешвил Юсе Сарос направи рекордните за сезона 43 спасявания, а Райън Йохансен и Мат Дюшен означи попаденията за отбора.