Алекс Овечкин вкара 716-ия си гол в лигата и помогна

...

Алекс Овечкин вкара гол №716 в НХЛ

Алекс Овечкин вкара 716-ия си гол в лигата и оказа помощ на Вашингтон да завоюва гостуването си на Филаделфия с 5:4.

Овечкин, който се разписа при цифров превес, към този момент е единствено на попадение от Фил Еспозито, който заема шестото място във безконечната класация на най-хубавите изпълнители в НХЛ.
Ник Йенсен и Карл Хагелин способстваха с по гол и асистенция, а столичани реализираха четвърта поредна победа.

Ню Йорк Айлъндърс записа осма поредна победа след 3:2 над домакина Ню Джърси.
Кийфър Белоус вкара два гола в един мач за първи кол в кариерата си. Оливер Валстрьом също се разписа, а вратарят Симеон Варламов отрази 26 шайби.
Александър Барков се отличи с два гола и асистенция при триумфа на Флорида над гостуващия Чикаго с 4:2.
Кейси Де Смит отрази 24 шайби и записа пети " шътаут " в кариерата си, а Питсбърг завоюва с 3:0 при гостуването си на Бъфало.

Джейк Генцел, Сидни Кросби и Марк Янковски вкараха за петата поредна победа за отбора си, а домакините позволиха десета поредна загуба, което е четвъртата най-лоша серия в историята на клуба.
Зак Веренски вкара 4.5 секунди преди края на продължението и донесе успеха на Кълъмбъс с 4:3 над гостуващия Далас.

Марк Стоун се разписа два пъти, а Лас Вегас отнесе домакина Сейнт Луис с 5:1.
Доскорошният водач в лигата Торонто продължи неприятната си серия след 2:5 от гостуващия Уинипег.
Домакините останаха с 40 точки и отстъпиха първата позиция, като позволиха четвърто проваляне в последните си пет мача.
Адам Лаури се отличи с гол и асистенция за триумфа на Уинипег.
Шон Монахън се разписа два пъти и към този момент има 201 гола в лигата при успеха на Калгари с 3:1 над гостуващия Монреал.