Алекс Маркес от „Грезини Рейсинг“ сложи край на серията без

...
Алекс Маркес от „Грезини Рейсинг“ сложи край на серията без
Коментари Харесай

Алекс Маркес триумфира в Каталуния и отложи коронацията брат си

Алекс Маркес от „Грезини Рейсинг“ постави завършек на серията без загуба на брат си Марк, с цел да завоюва домашното Гран При на Каталуня по мотоциклетизъм на писта, реабилитирайки за това, че изпусна лидерската позиция в спринта в събота.

Той измина 24-е обиколки за 40:14.093 минути и стигна до едвам втори триумф в кариерата си. Брат му финишира с пасив от 1.740 секунда.

Марк Маркес беше спечелил последните 15 спринта и надпревари и в случай че беше победител през днешния ден, щеше да има опцията да завоюва предварително седма купа на домашната писта на „Дукати“ на Гран При на Сан Марино идващия уикенд.

Но Алекс Маркес имаше други проекти и промени сюжета. Така седем кръга преди края, преднината на Марк Маркес в шампионата беше понижена до 182 точки, което значи, че най-ранно може да си обезпечи предварително купата на Гран При на Япония по-късно този месец.

Италианецът Енеа Бастианини от „Tech3“ се класира трети с закъснение от 5.562 секунди, с цел да си обезпечи първи подиум с тима, до момента в който Педро Акоста (Испания) с „KTM“ и Фабио Куартараро (Франция) с „Ямаха“ допълниха челната петица.

В генералното нареждане при водачите Марк Маркес има 487 точки на върха, Алекс Маркес е с 305, а трета позиция заема Франческо Баная (Италия) с „Дукати“ с 237.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР