Алекс Маркес и Йоан Зарко бяха изписани от болницата, след

...
Алекс Маркес и Йоан Зарко бяха изписани от болницата, след
Коментари Харесай

Маркес и Йоан Зарко бяха изписани от болницата

Алекс Маркес и Йоан Зарко бяха изписани от болничното заведение, откакто и двамата водачи получиха пострадвания при обособени произшествия, които доведоха до двукратно прекъсване на Гран При на Каталуня в Moto GP в неделя
Маркес от Gresini Racing се удари в задната част на мотора на Педро Акоста и се заби в стената, преди да се преобърне във въздуха, губейки надзор върху чакъла. Той беше откаран по неотложност в болница, където прегледите потвърдиха, че има фрактура на прешлена покрай врата, както и фрактура на дясната ключица.

„ Алекс Маркес претърпя сполучлива интервенция нощес поради фрактура на дясната ключица, която беше нормализирана с слагане на пластина “, оповестиха от Gresini Racing, добавяйки, че е бил освободен да напусне болничното заведение по-късно денем.

След рестартирането на надпреварата, Зарко от отбора на Хонда катастрофира с Франческо Баная (Дукати) и Лука Марини (Хонда). Зарко се претърколи по чакъла, като кракът му се закачи за мотора на Баная, а тимът удостовери, че французинът е получил травми на коленните връзки, както и дребна фрактура на глезена.

„ След злополуката в Барселона по време на неделното съревнование, Йоан Зарко напусна Университетската болница „ Генерал де Каталуня “ в понеделник следобяд и отпътува за Франция “, се споделя в изказване на отбора, представено от организация Ройтерс.

„ Във вторник той ще посети известния експерт по коляно доктор Бертран Сонери-Коте в Лион за спомагателна оценка на положението му и с цел да се дефинират идващите стъпки във възобновяване му “, прибавиха от Хонда. 
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР