Силната серия на Алекс де Минор продължава в Хамбург, двама американци също стигнаха до полуфиналите на турнира по тенис
Алекс де Минор продължава впечатляващото си показване в навечерието на „ Ролан Гарос “. Австралиецът, който е номер 3 в схемата на тенис шампионата в Хамбург, победи Лучано Дардери. Де Минор разреши единствено три изгубени гейма в четвъртфиналния си мач, завършвайки с резултат 6:3, 6:0.
Настоящият номер 9 в ATP ранглистата дойде в Хамбург след три следващи загуби, само че в Северна Германия показва все по-смело начало и положително посрещане. Мачът можеше да завърши по-бързо и с по-убедителен резултат, защото Де Минор имаше задатък от 6:0, 5:1, само че Дардери се опита да направи късен поврат.
На пътя на Де Минор към първа купа на клей от АТР стои американецът Томи Пол, който по-рано през днешния ден завоюва против германеца Даниел Алтмайер с 6:2, 7:5, като стана първият американец, достигнал полуфиналите в Хамбург от 1995 година насам, след Пийт Сампрас.
Няколко часа по-късно на полуфиналите се класира и втори американец – Александър Ковачевич, след победа над Камийо Уго Карабей с 6:4, 6:7 (10), 6:2 в мач, траял 2 часа и 43 минути. Съперник на Ковачевич ще бъде перуанският квалификант Игнасио Бусе. Това е втори полуфинал за него в ATP 500 шампионати този сезон, откакто по-рано завоюва среща с 6:3, 5:7, 6:3 против Юог Юмбер (Франция).




