Еди Рама: ЕС е единственият начин Албания да гледа към бъдещето
Албанският министър председател Еди Рама съобщи пред AFP, че Европейски Съюз е единственият метод страната му да гледа към бъдещето.
„ Европа е най-хубавото място, където да бъдем, а Европейският съюз е безусловно единственият метод да гледаме към бъдещето “, сподели Рама.
Лидери от 47 страни се събират в Тирана за среща на върха на Европейската политическа общественост, в това число украинският президент Володимир Зеленски и турският му сътрудник Реджеп Тайип Ердоган.
„ Разбира се, Украйна е една от главните тематики, само че и целият метод към самата концепция да бъдеш Европа и да принадлежиш към нея ще бъде някак си там “, добави Рама.
Рама, който си обезпечи четвърти мандат на изборите предишния уикенд, се надява да докара страната с 2,8 млн. души население до присъединение към блока до 2030 година, само че се бори да убеди младежите да не емигрират.
Приобщаването на Албания към Европейски Съюз през идващите години беше едно от главните му предизборни обещания. Логото на акцията му беше алена звезда в цветовете на Албания със синьото и жълтото на Европейски Съюз.
„ Ръководя страна, която от доста време насам е най-еврооптимистичната страна в Европа “, добави Еди Рама.
„ За нас Европа е доста по-свързана с това, което е била за бащите-основатели - територия на безконечен мир и сигурност - в сравнение с с това, което е за доста европейци през днешния ден, доста по-свързана с машина за пари “, разяснява Рама.




