Албания и България се изправят един срещу друг в приятелски

...

НА ЖИВО: Албания vs България 2:0, изнесоха на носилка Делев

Албания и България се изправят един против различен в другарски дуел и се играе при резултат 2:0 . Джасир Асани откри резултата в Тирана след 41 минути игра. Девет минути преди края на срещата пък Ернест Мучи удвои актива на Албания.

До момента българският народен тим по футбол има седем победи, четири равенства и три загуби против Албания. За последно сме губили от този противник през далечната 1967-а година.

Срещата в Тирана започва с борба в центъра сред двата тима, като Иван Турицов и Марин Петков изнасяха по-напред в позициите си, с цел да затварят пространствата в халфовата линия за албанците. В петата минута Кристиан Аслани открадна топка от Илия Груев, само че халфът на " червено-черните " не отигра добре, с цел да доразвие офанзивата за домакините.

В деветата минута пък Арлинд Айети се опита да нападна българската врата с глава при ъглов удар, но Димитър Митов умерено улови. Хората на бразилеца Силвиньо започнаха да владеят много по-трайно топката в хода на първата част и притиснаха нашите футболисти в тяхната половина. Българите одобриха това и потърсиха игра на контраатаки, които обаче липсваха. В 19-ата минута центриране отдясно на Георги Русев беше уловено от вратаря на британския Брентфорд - Томас Стракоша. Четири по-късно Ернест Мучи се понесе вдясно и задмина Спас Делев, след което опита да откри Мирто Узуни, само че Иван Турицов почисти топката, откакто Алекс Петков не работи добре преди този момент.

Десетина преди края на първото полувреме Ернест Мучи опита диагонален шут с левия крайник, само че Митов улови пред себе си. В рамките на две минути Спас Делев получи два доста тежки удара от албански противници и получи идвата пъти лекарска помощ. В последна сметка играчът на Лудогорец беше изведен на носилка от терена. На негово място в игра се появи Мартин Минчев.

В 41-ата минута от дуела домакините от Албания откриха резултата, а прецизен беше Джасир Асани. Той се възползва от центриране в наказателното поле на родната селекция и на празна врата с всичка мощ прати топката във вратата ни - 1:0.

Аслани опита " шанса " си с удар в 44-ата минута, само че прати доста над вратата топката. При ответната офанзива пък Десподов центрира към Георги Русев в наказателното поле на противника. Той опита да смъкна с глава за Минчев и се получи блъсканица пред вратата на Албания, само че в последна сметка Михай почисти самоуверено напред.

В добавеното време на срещата от албанската аудитория се чу сигнал за завършек на първото полувреме и домакинските футболисти стопираха да играят. Реферът сподели на Турицов, че не е дал сигнал, с цел да продължи играта, а Лукас Петков проби отдясно и центрира остро, само че нямаше кой да засече пред вратата на Стракоша.

Шест след подновяването на играта Мучи и Марин Петков се сдърпаха край тъчлинията и двата щаба започнаха да се карат между тях, както и футболистите. В 53-ата се случи недоразумение сред Валентин Антов и влезлият като запаса Христо Иванов, а Джасир Асани открадна и напредна. Последва удар, който беше леко блокиран и уловен от Митов. При ответната офанзива пък Христо Иванов имаше отлична опция да изравни резултата, откакто получи пас в наказателното поле от Лукас Петков, само че ударът на Иванов беше извънредно разочароващ и отиде навън.

Девети минути преди края албанците удвоиха актива си, откакто Ернест Мучи пое в половината на България и имаше безпределно доста пространство. Нападателят на Легия Варшава насочи мощен изстрел с десния крайник през български защитник, а Димитър Митов не съумя да доближи топката и тя влетя за повторно в родната врата.

LIVE / | АЛБАНИЯ – БЪЛГАРИЯ 2:0

1:0 Асани (41)