Алавес постигна изключително важна победа с 1:0 у дома на

...

Алавес постигна безценна победа над Кадис

Алавес реализира извънредно значима победа с 1:0 вкъщи на „ Мендисороса “ против Кадис в първия мач от 21-ия кръг в Ла Лига. Единственото попадение в мача осъществя Луис Риоха от дузпа, като по този начин баските събраха 23 точки и се изкачиха до 12-ата позиция във краткотрайното класиране, където Кадис е 18-и с 15 точки.

След скучновато първо полувреме, в което нямаше кой знае какъв брой работа за двамата вратари, втората част стартира стремително. Иван Алехо фаулира Кике Гарсия в наказателното поле и домакините получиха дузпа в 50-ата минута.

Зад топката застана Луис Риоха, който в 51-ата минута прати топката около плонжа на Конан Ледесма и по този начин отборът му поведе в резултата. До края на дуела Кадис опита да изравни, само че множеството положения бяха пред вратата на андалусийци, като с пропуск в края се регистрира Саму Омородион.

Въпреки това, баските завоюваха мача, като това е първа победа за тях вкъщи в Ла Лига от 24 ноември насам.