Ал-Насър победи Ал-Таавон с 2:1 в мач от 17-ия кръг

...

Две асистенции на Роналдо помогнаха на Ал-Насър да оглави класирането

Ал-Насър победи Ал-Таавон с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Саудитската професионална лига. Звездата на спечелилите Кристиано Роналдо асистира и за двете попадения на отбора си.

В 17-ата минута португалецът направи по диагонал подаване по ширината на терена и изведе Абдулрахман Гариб самичък против противниковия вратар. Полузащитникът откри резултата с фалцов удар в далечния ъгъл.

След почивката гостите изравниха резултата на стадион " MRSOOL Парк " в Рияд. Алваро Медран засече от ждроб центриране в наказателното поле на Мохамед Зайед Ал Гамди.

Леандре Тауамба също изпрати топката в мрежата, само че попадението му бе анулирано след намесата на ВАР заради засада.

В 74-ата минута Абдула Маду оформи крайния резултата с компактен шут от непосредствена непосредственост. Първоначално голът не бе зачетен поради засада на Кристиано Роналдо, само че след преразглеждане на обстановката благодарение на ВАР голът бе приет.

Ал-Насър заема лидерската позиция в класирането с актив от 40 точки, колкото имат вторият Ал-Итихад и третият Ал-Шабаб. Ал-Таавон остава на 5-ото място в подреждането с 30 пункта.

След успеха Кристиано Роналдо изрази насладата си с обява в обществените мрежи.

" На върха в класирането и 3 значими точки! Страхотна отборна работа ", написа той.

Top of the league and 3 Important points! Great team work!