Ал-Насър победи Ал Ахдуд с 3:2 в мач от 31-ия

...

Кристиано Роналдо отново бе точен при успех на Ал-Насър

Ал-Насър победи Ал Ахдуд с 3:2 в мач от 31-ия кръг на Саудитската професионална лига. Кристиано Роналдо записа името си измежду голмайсторите, а другите две попадения за спечелилите бяха на сметката на Марсело Брозович.

Възпитаниците на Луиш Кастро построиха преднина от две попадение в първите 15 минути от дуела. Марсело Брозович откри резултата с фалцов удар от границата на наказателното поле в далечния ъгъл.

Кристиано Роналдо удвои преднината на футболистите в жълто. Португалецът засече подаване във вратарското поле на Али Ал Хасан.

След почивката Садио Мане бе покрай попадение, само че стреля в напречната греда.

Домакините обаче заиграха по-ефективно в напред във времето и възобновиха равенството. Хасан Ал Хабиб понижи пасива на отбора си с шут отвън наказателното поле. Сейвиър Годуин направи резултата 2:2, откакто се възползва от неточност в противниковата отбрана и стреля от придвижване.

В добавеното време на дуела гостите стигнаха до успеха. Удар с глава на Роналдо срещна напречната греда, а Марсело Брозович бе прецизен при добавката.

Ал-Насър заема второто място в класирането с актив от 77 точки. Ал Ахдуд остава на 15-ата позиция в подреждането с 28 пункта.