Ал-Хилал хвърли втората голяма бомба в 1/8-финалите на Световното клубно

...
Ал-Хилал хвърли втората голяма бомба в 1/8-финалите на Световното клубно
Коментари Харесай

Ал-Хилал хвърли втора голяма бомба и отстрани Ман Сити в луд мач

Ал-Хилал хвърли втората огромна бомба в 1/8-финалите на Световното клубно състезание. След като първо Флуминензе изхвърли от шампионата Интер (2:0), в този момент саудитите взеха скалпа на Манчестър Сити.

Това се случи в един безусловно вманиачен мач, приключил при резултат 4:3 в интерес на възпитаниците на Симоне Индзаги след продължения. " Гражданите " поведоха в 9-ата минута с гол на Бернардо Силва и през първото полувреме тотално преобладаваха, като пропуснаха още няколко чудесни положения.

Втората част обаче Ал-Хилал направи поврат с попадения на Маркуш Леонардо в 47-ата и Малком в 52-рата минута. Ерлинг Холанд още веднъж възвърне равенството в 55-ата минута и при резултат 2:2 мачът отиде в продължения. Там драмата продължи и саудитите отново поведоха с гол на Калиду Кулибали в 94-тата минута, само че в 104-тата минута се стигна до ново равенсво след прецизен изстрел на Фил Фоудън. Победният гол за Ал-Хилал падна в 113-тата минута, а негов създател бе още веднъж Маркуш Леонардо.

Ал-Хилал хвърли втора огромна бомба и в профил Ман Сити в вманиачен мач

Манчестър Сити стартира мача по-активно и в 6-ата минута сътвори и първата голова заплаха. Рубен Диаш получи чудесно центриране от Доку наоколо до вратата, само че изстрелът му с глава бе право в ръцете на Боно.

При втората си опция " жителите " откриха резултата. В 9-ата минута Аит-Нури проби в на скорост и подаде изострен пас пред вратата, там бранител мазета топката, само че единствено, с цел да я прати в краката на Бернардо Силва, който от близко означи за 1:0. Голът обаче бе дълго оспорван от саудитите, които претендираха за игра с ръка в хода на офанзивата, каквато изглеждаше, че има.

В 24-тата минута Савиньо имаше късмет да удвои резултата. Той остана очи в очи с Боно, само че от близка отдалеченост не съумя да преодолее вратаря на противника.

Ал-Хилал хвърли втора огромна бомба и в профил Ман Сити в вманиачен мач

В 29-ата минута последваха нови две огромни благоприятни условия за англичаните. Първо Илкай Гюндоган бе изведен на чудесна позиция наоколо до вратата, само че Боно още веднъж направи ужасно избавяне. При последвалия корнер мароканският пазач отрази и изстрел на Гвардиол с глава от близко.

В 38-ата минута и Доку обстрелва вратата на Ал-Хилал, само че и той бе отхвърлен от блестящия до този миг Ясин Боно.

Ал-Хилал пък мъчно стигаше до действителни голови рискове в мача. В 43-тата минута саудитите проведоха малко по-интересна офанзива, приключила с изстрел с глава на Маркуш Леонардо, само че над вратата.

Ал-Хилал хвърли втора огромна бомба и в профил Ман Сити в вманиачен мач

Шампионът на Саудитска Арабия обаче излезе видоизменен при започване на второто полувреме и изравни резултата. В 47-ата минута центриране на Жоао Кансело бе избито от Едерсон, след което се стигна до меле пред вратата му и Маркош Леонардо с глава от близко прати топката в мрежата за 1:1.

Само минута по-късно Ал-Хилал провежда нова рискова офанзива, приключила с удар от сложен ъгъл на Кансело, само че настрана от задачата.

В 52-рата минута се стигна до цялостен поврат. Кансело със страховит пас извезе Малком зад отбраната, той напредна на скорост и невъзмутимо осъществя за 1:2.

Ал-Хилал хвърли втора огромна бомба и в профил Ман Сити в вманиачен мач

Радостта им обаче търпя прекомерно малко. В 55-ата минута едно центриране от корнер докара до меле пред вратата на Боно, а Ерлинг Холанд реагира най-бързо, с цел да прати топката в мрежата за 2:2.

Събитията на терена обаче продължаваха да се трансформират стремително. Минута по-късно Ал-Хилал можеше да получи дузпа, откакто Малком се откъсна и бе спънат от Рубен Диаш в наказателното поле, само че за благополучие на " жителите ", се оказа, че преди този момент е имало засада на бразилеца.

В 60-ата минута саудитите още веднъж претендираха за дузпа, този път поради нарушаване на Мануел Аканджи, само че реферът реши, че бранителят е работил чисто в отнемането на топката от Мотеб Ал-Харби.

В 69-ата минута се стигна до следващото противоречиво съдийско решение, откакто Рубен Диаш посече в тил Леонардо, само че и този път реферът остана безгласен.

Сред това н 75-ата минута удар на Жереми Доку от близко с глава мина над напречната греда.

В 84-тата минута Ерлинг Холанд бе покрай нов гол, само че в последния миг бранител се хвърли самопожертвователно и мазета топката пред голлинията.

Ал-Хилал хвърли втора огромна бомба и в профил Ман Сити в вманиачен мач

Минута по-късно Ясин Боно направи следващото си ослепително избавяне след мощен шут от отдалеченост на Рубен Невеш.

В последна сметка в постоянното време не бе излъчен победител и се наложи да се играят продължения. И още в 94-тата митута Ал-Хилал стигна до трети гол. При едно центриране от корнер на Рубен Невеш, Калиду Кулибали с глава порази вратата на Едерсон за 2:3.

В 104-тата минута обаче се стигна до ново тъждество. Райън Шерки прати прелестен прехвърлящ пас за Фил Фоудър, който от воле осъществя за 3:3.

Драмата обаче продължи и в 113-тата минута саудитите още веднъж излязоха напред в резултата. Изстрел с глава на Милинкович-Савич бе избавен от Едерсон, само че топката отиде в Маркуш Леонардо, който от близко съумя да я добута зад голлинията.

В 118-ата минута Рубен Невеш можеше да постави точка на разногласието, само че от близко не съумя да откри очертанията на вратата.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР