Ал Джазира спечели с 4:1 срещу АС Пирае от Таити

...

Ал Джазира продължава напред за Световното клубно първенство

Ал Джазира завоюва с 4:1 против Апелативен съд Пирае от Таити на стадион " Зайед " в Абу Даби и се класира на полуфиналите на Световната клубна купа по футбол. Така тимът от ОАЕ се класира на четвъртфиналите на шампионата, където ще срещне Ал Хилал от Саудитска Арабия.

Ал Джазира изкова успеха още през първото полувреме на мача, когато домакините вкараха три гола. Зайед Ал Амери се разписа след центриране на Мохамед Джамал в петата минута, а Ахмед Ал Хашми бе прецизен с глава на добавка 20 по-късно. Милош Косанович пък означи третия гол от пряксвободен удар малко преди почивката.Ал

Ал Джазира вкара и два непризнати гола през първата част, само че стигна до четвърти през второто полувреме посредством Абдулай Диаби. Пирае върна единствено едно попадение и отпадна от шампионата.

Победителят от мача сред Ал Джазира и Ал Хилал ще играе на полуфинал против Челси.