Ал Аин от Обединени арабски емирства сензационно ще играе на

...

Ривър Плейт сензационно изхвърча от световното клубно първенство

Ал Аин от Обединени арабски емирства сензационно ще играе на финала на международното клубно състезание, откакто в полуфинален конфликт надигра първенеца на Южна Америка Ривър Плейт след осъществяване на дузпи. Редовното време и продълженията приключиха при тъждество 2:2, а при дузпите домакините на шампионата осъществиха и петте си осъществявания, до момента в който за Ривър пропуск направи Енцо Перес. Ал Аин поведе още в 3-а минута с попадение на шведския национал Маркус Берг, който отклони с глава топката във вратата след центриране от корнер. Аржентинският гранд реагира бързо и обърна развоя в своя изгода с два бързи гола на колумбийския нападател Рафаел Боре. Той изравни в 11-а минута с добавка след шут на Лукас Прато, а пет минути по-късно изведе Ривър след пас на Мартинес. Ал Аин възвърне равенството в 51-а минута, когато бразилецът Кайо проби в наказателното поле и с удар по тревата не остави шансове за вратаря на аржентинците. В 69-а минута Ривър получи право да извърши дузпа, само че Гонсало Мартинес разтресе горната греда. Равенството се резервира в постоянното време и продълженията и изходът от мача бе решен след осъществяване на дузпи. Фаталният пропуск за Ривър Плейт направи Енцо Перес, който не съумя да преодолее вратаря и Ал Аин завоюва с 5:4. В другия полуфинал на следващия ден Реал Мадрид ще играе с японския Кашима Антлърс.