Ако трябва да сложа диагноза на здравеопазването у нас, става

...
Ако трябва да сложа диагноза на здравеопазването у нас, става
Коментари Харесай

Диагноза на здравеопазването у нас: От личностно разстройство до хроничен дисбаланс

Ако би трябвало да сложа диагноза на опазването на здравето у нас, става въпрос за личностно разстройство, има детайли и на психопатия. Това заяви  служебният министър на опазването на здравето доцент доктор Михаил Околийски по време на дискусионния панел " Диагноза на опазването на здравето в България " на 13-ия народен здравен конгрес, който списание " Мениджър " провежда. 

" Аз не съм политик, само че би трябвало да върша здравни политики и стратегии, би трябвало ди имаме голямата отговорност към джоба на данъкоплатеца и здравето на хората. Освен това има наклонност да се прави стъпка напред, стъпка обратно, а това се случва, тъй като не се следват правилата, залегнали в Националната здравна тактика ", уточни Околийски. 

По думите му, са започнали да отключват чекмеджето, в което стои хубавичко тактика. " Договорили сме съществуването на здравна организация в границите на двугодишното съглашение, с цел да се проучва до каква степен е стигнала националната здравна тактика и да се опреснят всички цели и задания. Това ще активизира всички запаси в страната, тъй че да можем да забележим къде са проблемите и къде са решенията. Едно от решенията е внезапната смяна в метода на финансиране на медициниските действия ", сподели той. 
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР