Ако трябва да развиваме способности относно поддръжката и ремонта на

...
Ако трябва да развиваме способности относно поддръжката и ремонта на
Коментари Харесай

Експерт: В дългосрочен план България няма нужда от Су-25

Ако би трябвало да развиваме качества по отношение на поддръжката и ремонта на Су-25, ние би трябвало да подсигуряваме, че тези самолети ще са ни нужни в бъдеще. Но би трябвало да имаме поради също тъй че средствата на България за бойните качества са лимитирани, т.е. в случай че се вложат пари в едно, то ще бъде за сметка на друго. Това разяснява специалистът по сигурност Йордан Божилов в студиото на ''Плюс-минус'' в ефира на Нова телевизия във връзка разногласните отзиви за ремонта на съветските самолети Су-25.

,,По контракт тези самолети би трябвало да бъдат ремонтирани в Беларус, а не в България или Русия. Просто подобен е договорът и в случай че ние не го осъществим, ще се наложи да плащаме неустойки'', уточни Божилов.

,,Ако ''Авионамс'' желае да прави избрана поддръжка, на нея ще са ѝ нужни съответните експерти, само че персонално аз не смятам, че в дълготраен проект България има потребност от Су-25. По-важно е каква ще е визията за Българската войска въобще. В момента тече обзор на сигурността и защитата и ние доста добре би трябвало да проучваме какви са рисковете пред нас'', добави в умозаключение специалистът по сигурност.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР